Zlato využíva nervozitu na trhoch a zhodnocuje sa
Rok 2022 je na finančných trhoch veľmi turbulentný. Investorov už nestrašia len nové formy mutácií Covidu, zatváranie ekonomík, či kolapsy zdravotníckych zariadení, ale objavili sa nové riziká, ktoré vplývajú na
Kam až poletí zlato v tomto roku?
Investori aj médiá v súčasnosti venujú zlatu oveľa menej pozornosti ako tomu bolo v turbulentnom „koronovom” roku 2020. Viaceré signály pritom napovedajú, že cena žltého kovu sa opäť vyšplhá vysoko. 25. 5.
Zlato odolalo korone. Ako sa mu darilo v roku 2020?
Rok 2020 bol pre investorov pomerne pestrý a pre tých skúsených hlavne ziskový. Keďže pandémia zaútočila aj na finančné trhy, priniesla množstvo príležitostí k zaujímavým zárobkom.  5. 1. 2021 |
Cena zlata má našliapnuté k 2000 USD za 1 uncu, hovorí Goldman Sachs
Pandémia vystrašila malých aj veľkých investorov na celom svete. Nie všetci si však udržali nervy na uzde a niektorí svoje akcie zo strachu predávali. Šikovní investori však nestratili hlavu, diverzifikovali a nakupovali
Zlaté mince
Ako zarobil môj sporiaci program v turbulentných časoch
Staré poučky hovoria, že zlato udržuje hodnotu peňazí v čase. Je to naozaj tak? Poďme sa na to spolu pozrieť. V Golden Oak Trust mám sporiaci program od júla 2018. Presne 12.7.2018 som nakúpil svoje prvé gramy zlata za 42,84 EUR, rovnako som dostal do každej mince bonus 6 %, čiže 1,866 gramu zlata za prvú investičnú platbu. Mám priemerný sporiaci program s desiatimi mincami a sporím si na týždennej báze.
Finančné trhy a zlato
Ako reagovať na prepad trhov? Chráňte svoje portfólio zlatom
Kto sa minulý rok viezol na vlne rastu akcií, môže byť spokojný. Rekordné zisky sme videli aj vo výpisoch z II. a III. piliera, hlavne v indexových a akciových fondoch. Dvojciferné výnosy sú prudko návykové pre každého, ale čo v čase, keď trhy padajú? Zmyslom investovania je budúci zisk. Niet človeka, ktorý by investoval a očakával stratu, jedine v prípade, že by chcel daňovo optimalizovať svoje portfólio.
Investičné zlato aj v roku 2020 v centre záujmu investorov
Investičné zlato aj v roku 2020 v centre záujmu investorov
Záver roku 2019 priniesol akciovým investorom výborné zhodnotenie. Zahanbení neostali ani vyznávači žltého kovu, ktorí tiež môžu mať úsmev na tvári. Výbornou správou je pre nich celoročné dvojciferné zhodnotenie investičného zlata vo výške 18,4 %, čo je rovnaký zisk, aký dosiahli akciové trhy v Európe. Zlato vysoko prekonalo zhodnotenie dlhopisov a burzy rozvíjajúcich sa trhov zostali taktiež pozadu.
Zlato je omnoho viac ako len komodita
Pozitívny ekonomický vývoj dáva väčšine obyvateľstva priestor na budovanie úspor. Ruka v ruke s pozitívnymi ekonomickými ukazovateľmi sme v súčasnosti svedkami najnižších úrokových sadzieb, aké kedy boli na vkladových produktoch, a to nielen za posledné roky, ale aj desaťročia. Táto situácia motivuje investičné spoločnosti a finančných sprostredkovateľov k tomu, aby klientom predstavili nové možnosti zhodnocovania peňazí.
Obľúbenú zlatú mincu Viedenskí filharmonici razia už 30 rokov
Zlatá minca Viedenskí filharmonici v tomto roku oslavuje svoje 30. narodeniny. Rakúska mincovňa ju začala raziť 10. októbra 1989 a odvtedy je nielen najúspešnejšou investičnou mincou v Európe, ale opakovane sa stala aj najpredávanejšou mincou na svete. Odborníci ju zároveň radia aj k dizajnovo najkrajším minciam, aké kedy boli navrhnuté. Čím všetkým si za svoju históriu prešla?
Pri investovaní do zlata nečakajte na „správny čas“
Médiami sa od leta prehnalo množstvo správ o tom, že cena zlata dosiahla svoje 6-ročné maximá. Vo svete rastie politicko-ekonomická neistota, čo je spravidla moment, kedy veľkí investori hľadajú bezpečné prístavy a nachádzajú storočiami overenú stabilitu zlata. Malí súkromní investori však nemusia pri zlate vyčkávať na „správny čas“. Pre nich je efektívnejšie pravidelné a dlhodobé sporenie.
Zlaté mince verzus tehličky: V čom sú výhodnejšie?
So zvyšujúcou sa finančnou gramotnosťou a rastúcim záujmom o investovanie prirodzene rastie aj záujem o investovanie do fyzického zlata. Po viacerých medializovaných prípadoch falšovania a pozmeňovania zlatých zliatkov (tehličiek) si laik často kladie otázku, či je zlato, ktoré drží v rukách, pravé. V prípade zlatých mincí je odpoveď jednoduchá – vďaka nenapodobiteľnej technológii výroby – razbe, sa investičné mince nedajú falšovať.
Legendárna rakúska mincovňa oslavuje 825 rokov
Najobľúbenejšiu investičnú zlatú mincu Viedenskí filharmonici razia už tri desaťročia v rakúskej mincovni Münze Österreich AG. Tá sa vďaka svojej bohatej histórii a tradícii stala legendárnou a dnes patrí k najvýznamnejším mincovniam na svete. V tomto roku oslavuje svoje 825. výročie.