Skip to content

Cena zlata má našliapnuté k 2000 USD za 1 uncu, hovorí Goldman Sachs

Pandémia vystrašila malých aj veľkých investorov na celom svete. Nie všetci si však udržali nervy na uzde a niektorí svoje akcie zo strachu predávali. Šikovní investori však nestratili hlavu, diverzifikovali a nakupovali aj zlato, aby tak ochránili svoje portfólio pred stratou.

9. 7. 2020 | František Burda

Keď si porovnáme vývoj ceny zlata a akcií od začiatku tohto roka, určite sa lepšie spalo investorom, ktorí vlastnili aj zlato. Od začiatku roka im zarobilo viac ako 17 % a nevystrašilo investorov tak ako prepad akcií.

Zlatu sa darí a pôjde vyššie

Aj tento týždeň sa zlato udržuje vo výbornej forme. Cena nad 1800 USD za jednu uncu mu veľmi pristane. Zlato je najvyššie od roku 2011, augustové futures dodávky sa vyšplhali až na 1806,60 USD za jednu uncu a decembrové sa obchodujú s cenou 1831,2 USD za jednu uncu. Od cenového maxima z pokrízovej úrovne zlatu stále chýba viac ako 100 USD.

Dôvodov na ďalší rast ceny zlata môže byť viacero:

  • investori nakupujú zlato z obáv z druhej vlny pandémie
  • oslabovanie mien z dôvodu vytlačenia biliónov nekrytých peňazí po celom svete
  • nízke až záporné úrokové sadzby
  • možný rast inflácie, ktorá môže nečakane zaklopať na dvere

Cena až 2000 dolárov za uncu

Na trhy prišlo odporúčanie od americkej banky Goldman Sachs, ktorá navýšila svoje očakávané ceny zlata pri 3, 6 a 12 mesiacoch o 200 dolárov na jednu uncu. Nové očakávané ceny sú podľa banky:

  • do 3 mesiacov 1800 USD/uncu – toto odporúčanie je už splnené
  • pri 6 mesiacoch 1900 USD/uncu
  • pri 12 mesiacoch očakáva cenu 2000 USD/uncu

Banky radia diverzifikovať

Agentúra Reuters nedávno vyspovedala deväť súkromných bánk, ktoré spravujú 6 biliónov USD. Všetky banky pripustili, že radia svojim klientom, aby investovali viac prostriedkov do investičného zlata. Na trhu možno vidieť slabší dopyt po zlate od rozvíjajúcich sa krajín, no obrovský dopyt je z krajín, ktorých klienti hľadajú bezpečné parkovanie svojich prostriedkov.

Zo sveta prichádzajú správy, ktoré potvrdzujú príchod druhej vlny pandémie Covid-19. Táto vlna môže priniesť nervozitu na trhy a ak by boli príznaky druhej vlny na celom svete výraznejšie, mohlo by to byť katalyzátorom toho, že ceny zlata dosiahnu oveľa vyššie ceny ako 1800 USD za jednu uncu.

Nikdy nie je neskoro začať si sporiť

Zlato má svoje miesto vo finančnom portfóliu malých aj veľkých investorov. Aj táto kríza dokazuje, aká dôležitá je diverzifikácia. Slováci môžu zlato postupne nakupovať v malých množstvách, čiže priemerovať nákupnú cenu. Rovnako môžu využiť pnutie na svetových finančných trhoch a zhodnotiť svoje peniaze.

Pridajte sa k spokojným klientom spoločnosti Golden Oak Trust, ktorá ponúka férový a transparentný sporiaci program do celosvetovo uznávaných zlatých mincí Viedenskí filharmonici. Sporte si do zlata pohodlne, pravidelne a spoznajte výhody žltého kovu, ktorý poskytuje finančnú istotu a bezpečie už po celé tisícročia. 

Cena zlata má našliapnuté k 2000 USD za 1 uncu, hovorí Goldman Sachs

Blog

Spolupracujte s nami


Ak máte záujem o spoluprácu, nechajte nám na seba kontakt.

Zavoláme Vám za účelom bližšieho oboznámenia sa s možnosťami našej spolupráce.

Váš nákupný balíček

 

 

 

15 mincí

87 € mesačne

6% BONUS

Vaše osobné údaje spracovávame pre vyriešenie vašej požiadavky. Bližšie informácie nájdete tu.