Skip to content

Investičné zlato aj v roku 2020 v centre záujmu investorov

Záver roku 2019 priniesol akciovým investorom výborné zhodnotenie. V decembri sa akciovým trhom darilo nadpriemerne, rizikový apetít investorov rástol a trh dosahoval neustále nové maximá hlavne na americkom trhu.

3.2.2020 | František Burda

Zahanbení neostali ani vyznávači žltého kovu, ktorí tiež môžu mať úsmev na tvári. Výbornou správou je pre nich celoročné dvojciferné zhodnotenie investičného zlata vo výške 18,4 %, čo je rovnaký zisk, aký dosiahli akciové trhy v Európe. Zlato vysoko prekonalo zhodnotenie dlhopisov a burzy rozvíjajúcich sa trhov zostali taktiež pozadu. V porovnaní výnosov investičných nástrojov za rok 2019 vyhrala ropa so ziskom 34,4 % a na druhom mieste je americký index S&P 500, ktorý zarobil 28,9 %.

Porovnanie výnosov investičných nástrojov za rok 2019

V úvode roka zlato na 7-ročnom maxime

Rok 2020 bude určite pre investorov nakupujúcich zlato veľmi zaujímavý a môže priniesť aj zaujímavý výnos. Hneď v úvode roka cena zlata vystrelila na svoje 7-ročné maximá a podpísalo sa pod to najmä nové geopolitické riziko.

Vojnový konflikt, ktorý sa môže ešte rozhorieť, okamžite priniesol nestabilitu na finančných trhoch. Útok na čelného predstaviteľa Iránu prudko zvýšil ceny zlata aj ropy. Čo bude ďalej?

Čo sa môže podpísať pod ďalší rast ceny

Svetová stabilita je veľmi krehká a na zamyslenie je aj nevypočítateľnosť krokov amerického prezidenta Donalda Trumpa. Očakávame, že za rastom ceny zlata bude v tomto roku stáť:

  • nízke zhodnotenie bezpečných investičných prístavov (vkladov a dlhopisov)
  • spomaľujúca sa celosvetová ekonomika
  • geopolitické riziká
  • nový vírus šíriaci sa z Číny, ktorý môže obmedziť cestovný ruch a medzinárodný obchod

Žltý kov pre veľkých aj malých investorov

Tak ako do zlata investujú veľkí investori, môžu využiť výhody tohto žltého kovu aj „obyčajní” ľudia. V sporiacom programe spoločnosti Golden Oak Trust si klienti sporia na jednouncové zlaté mince Viedenskí filharmonici, ktoré sú celosvetovo uznávané a pre svoju praktickú veľkosť a skladnosť aj veľmi obľúbené.

Zlato na rozdiel od peňazí uchováva svoju hodnotu v čase a malo by tvoriť aspoň 10–15 %-nú časť vášho investičného portfólia, lebo ho dokáže v neistých časoch ochrániť. Do žltého kovu investuje stále viac Slovákov a odborníci z Golden Oak Trust vám radi poradia, ako na to už od 25 eur mesačne.

Investičné zlato aj v roku 2020 v centre záujmu investorov

Blog

Spolupracujte s nami


Ak máte záujem o spoluprácu, nechajte nám na seba kontakt.

Zavoláme Vám za účelom bližšieho oboznámenia sa s možnosťami našej spolupráce.

Váš nákupný balíček

 

 

 

15 mincí

87 € mesačne

6% BONUS

Vaše osobné údaje spracovávame pre vyriešenie vašej požiadavky. Bližšie informácie nájdete tu.