Skip to content

Zlaté mince verzus tehličky: V čom sú výhodnejšie?

So zvyšujúcou sa finančnou gramotnosťou a rastúcim záujmom o investovanie prirodzene rastie aj záujem o investovanie do fyzického zlata. Po viacerých medializovaných prípadoch falšovania a pozmeňovania zlatých zliatkov (tehličiek) si laik často kladie otázku, či je zlato, ktoré drží v rukách, pravé. V prípade zlatých mincí je odpoveď jednoduchá – vďaka nenapodobiteľnej technológii výroby – razbe, sa investičné mince nedajú falšovať.

26.8.2019 | Miroslav Tamáš

Investičné zlaté mince sa na trhu objavujú už desiatky rokov a vyhľadávajú ich investori na celom svete. Medzi najpredávanejšie patrí juhoafrický Krügerrand, americké Buffalo, kanadský Maple Leaf alebo čínska minca Panda. Jedinou investičnou zlatou mincou v mene EUR je minca Viedenskí filharmonici z dielne rakúskej mincovne, ktorá bola opakovane najpredávanejšou mincou na svete. Je celosvetovo uznávaná a populárna aj medzi slovenskými investormi. Prečítajte si, v čom je investícia do mincí praktickejšia v porovnaní s investíciou do zliatkov, ľudovo nazývaných tehličky.

Ideálna cena aj pre bežných ľudí

Ľudia často predpokladajú, že investície do zlata sú len pre bohatých. Ale nie je to pravda. Cena uncovej zlatej mince Viedenskí filharmonici s hmotnosťou 31,1 g sa v súčasnosti pohybuje na úrovni 1 400 EUR. Mince sú preto vhodné aj pre drobných investorov a na ich zakúpenie ani nepotrebujete celú sumu naraz. Pohodlne si na ne môžete nasporiť po menších čiastkach.

Pohodlné skladovanie

S vlastníctvom mincí nie sú spojené žiadne veľké náklady. Môžete ich skladovať u vás doma a nepotrebujete k tomu žiadny bezpečnostný sejf alebo trezor. Svoj majetok vo forme zlata tak máte kedykoľvek po ruke a na rozdiel od zliatkov, ktoré majú od výrobcu jedinečné číselné označenie a priložený certifikát, je vlastníctvo mincí aj pohodlnejšie. S mincami vám odpadá starosť o uchovávanie certifikátov. Jednoducho vlastníte zlato, ktoré sa “nepokazí”.

Diskrétne prenášanie

Uncová zlatá investičná minca Viedenskí filharmonici váži 31,1 gramu, je teda akurátnej veľkosti, ani malá, ani veľká. Investor ju tak môže mať po ľahky stále pri sebe a diskrétne ju prenášať bez toho, aby o tom vedelo okolie. Pri malom objeme predstavuje majetok vysokej hodnoty. Mince sú vhodné aj na darovanie napríklad pri narodení dieťaťa či pri významnom životnom jubileu. Hodnotný dar v malej škatuľke si strčíte aj do vrecka.

Speňažíte koľko potrebujete

Nikdy vopred neviete, akú časť finančnej rezervy uloženej v zlate budete chcieť speňažiť. Preto je praktickejšie mať investíciu v takej forme, aby ste sa mohli rozhodnúť akú časť necháte v zlate a akú zmeníte za hotovosť. Odporúčame jednoduché riešenie – mať rezervu v uncových svetoznámych minciach Viedenskí filharmonici. Ľahko ich zameníte kdekoľvek na svete, i keď väčšina našich klientov mince výhodne odpredáva priamo nám z pohodlia svojho domova.

Mince sa nedajú sfalšovať

Keď si porovnáte hladké zlaté tehličky a razené mince, ich precízne vyryté motívy sa dajú oveľa ťažšie napodobniť. Napríklad na rubovej strane uncovej mince Viedenskí filharmonici je zobrazených osem hudobných nástrojov a na lícnej strane pišťalový organ zo Zlatej sály Viedenského hudobného klubu. Sú skutočne detailne prepracované a razené nenapodobiteľnou technológiou. Pri minciach tak máte vždy istotu, že vlastníte originál.

Investičné zlaté mince sa aj vďaka svojim výhodám stávajú čoraz populárnejším investičným nástrojom. Na mince Viedenskí filharmonici si u nás môžete sporiť pravidelne po menších čiastkach už od 25 eur mesačne. Každú vašu platbu obratom premeníme na fyzické zlato a keď si nasporíte jednu celú mincu, bezpečne vám ju doručíme domov. Vyskúšajte to aj vy!

Zlaté mince verzus tehličky: V čom sú výhodnejšie?

Blog

Spolupracujte s nami


Ak máte záujem o spoluprácu, nechajte nám na seba kontakt.

Zavoláme Vám za účelom bližšieho oboznámenia sa s možnosťami našej spolupráce.

Váš nákupný balíček

 

 

 

15 mincí

87 € mesačne

6% BONUS

Vaše osobné údaje spracovávame pre vyriešenie vašej požiadavky. Bližšie informácie nájdete tu.