Zlato je omnoho viac ako len komodita

25.11.2019 | Miroslav Tamáš

Pozitívny ekonomický vývoj dáva väčšine obyvateľstva priestor na budovanie úspor. Ruka v ruke s pozitívnymi ekonomickými ukazovateľmi sme v súčasnosti svedkami najnižších úrokových sadzieb, aké kedy boli na vkladových produktoch, a to nielen za posledné roky, ale aj desaťročia. Táto situácia motivuje investičné spoločnosti a finančných sprostredkovateľov k tomu, aby klientom predstavili nové možnosti zhodnocovania peňazí.

Investícia preverená tisícročiami

Alternatívne možnosti investovania však nemusia byť nutne o nových IT trendoch, technológiách, či kryptomenách. Práve naopak, môže to byť aj v duchu hesla „vráťme sa ku koreňom” o investícii preverenej tisícročiami, ktorou je investičné zlato. A keď v investíciách príde reč na žltý kov, vzápätí stoja v rade ďalšie drahé kovy a komodity. Je zlato komoditou? Isto, ale správa sa rovnako ako ostatné cenné kovy a komodity? To určite nie... Viete, v čom je rozdiel?

Popri dobrej úrovni poznania a jednoduchej overiteľnosti pravosti má zlato aj ďalšie praktické pozitíva. Napríklad má ako jediné z drahých kovov a komodít nulovú DPH. Pridanie investičného zlata do bežných dlhodobých portfólií (akými sú napríklad portfóliá určené na dlhodobé zhodnocovanie úspor na dôchodok) stabilizuje vývoj a zvyšuje ich výkonnosť. A to nielen v porovnaní s portfóliami, kde zastúpené nebolo, ale aj v porovnaní s tými, ktoré obsahujú „porciu bežného mixu komodít”.

Zlato je multifunkčné aktívum

Zlato je samozrejme kov a materiál používaný pri výrobe tovarov. Spĺňa tak definíciu suroviny, ale nielen to. Je omnoho viac ako len surovina, ktorej hodnota spočíva v premene na šperky či použitie v technike. Je multifunkčným aktívom. Na zlato preto treba pozerať inak ako na ostatné komodity.

Dlhodobé a stabilné zaradenie zlata do portfólia je rozumné aj preto, lebo sa z investičného pohľadu od ostatných komodít odlišuje v týchto aspektoch:

Optimálne 10 – 20 % v investičnom portfóliu

Komodity môžu byť relevantnou súčasťou investičného portfólia, ale investícia do zlata je pre bežného klienta vhodnejšia. Urobí totiž rovnakú službu, ale zároveň prinesie viac benefitov. Pri optimálnom rozložení portfólia by malo investičné zlato tvoriť 10 – 20 %-ný podiel.

Ak vo vašom portfóliu investičné zlato chýba, doplniť ho jednorazovo môže byť zbytočne finančne náročné. o zlata si môžete jednoducho sporiť prostredníctvom sporiaceho programu spoločnosti Golden Oak Trust takým tempom, ktoré vám vyhovuje. Keďže nejde o jednorazový nákup, postačí vám podstate menej peňazí. Zlato budete nakupovať postupne podľa svojich možností od 25 eur mesačne a výsledkom budú svetoznáme uncové mince Viedenskí filharmonici , ktoré po nasporení fyzicky dostanete do rúk.

Obľúbenú zlatú mincu Viedenskí filharmonici razia už 30 rokov

31.10.2019 | Miroslav Tamáš

Zlatá minca Viedenskí filharmonici v tomto roku oslavuje svoje 30. narodeniny. Rakúska mincovňa ju začala raziť 10. októbra 1989 a odvtedy je nielen najúspešnejšou investičnou mincou v Európe, ale opakovane sa stala aj najpredávanejšou mincou na svete. Odborníci ju zároveň radia aj k dizajnovo najkrajším minciam, aké kedy boli navrhnuté. Čím všetkým si za svoju históriu prešla?

Dizajn odkazuje na Viedeň - mesto hudby

Viedenských filharmonikov označujú odborníci za jednu z najkrajších mincí, aké boli kedy navrhnuté. Jej vzhľad nakreslil hlavný rytec Rakúskej mincovne Thomas Pesendorfer a od roku 1989 svoj dizajn nezmenila.

Keďže hlavné mesto Rakúska, Viedeň, je celosvetovo uznávaná aj ako mesto hudby, na tento titul odkazuje aj samostatná minca. Na jej prednej strane je zobrazených osem hudobných nástrojov viedenského orchestra. Patria k nim lesný roh, fagot, harfa, štyri husle a v strede sa vyníma dominantné violončelo. Okolo hudobných nástrojov je vyrytý názov orchestra Wiener Philharmoniker.

Na zadnej strane je zobrazený píšťalový organ zo Zlatej sály Viedenského hudobného spolku, nad ktorým nájdete vyrytý názov krajiny pôvodu mince Republik Österreich. Pod organom nechýbajú údaje o hmotnosti a rýdzosti zlata, roku vyrazenia mince ako aj jej nominálnej hodnote.

Najpredávanejšia je 1-unca

Pôvodne boli mince razené v dvoch veľkostiach – 1-uncová a ¼-uncová. V súčasnosti ich Rakúska mincovňa vyrába v piatich veľkostiach, resp. gramážach - 1-uncovú, ½-uncovú, ¼-uncovú, 1/10-uncovú a 1/25-uncovú mincu.

Najúspešnejšou mincou v Európe je 1-uncová zlatá minca, na ktorú si môžete pohodlne sporiť aj v spoločnosti Golden Oak Trust. Ak by ste na seba naukladali všetky doteraz predané mince, ich výška by prekonala nielen najvyššiu horu sveta Mount Everest (8 848 m), ale dokonca by presiahla takmer dvojnásobok – až 15 kilometrov. O úspechu a obľúbenosti tejto investičnej mince najlepšie vypovedajú počty vyrazených kusov – napríklad len v minulom roku ich bolo 318 334 a za posledných desať rokov viac ako 5 miliónov.

Uncová zlatá minca Viedenskí filharmonici má priemer 37 milimetrov, hrúbku 2 milimetre a hmotnosť 31,1 gramu. Svojimi rozmermi nie je ani malá, ani veľká, a tak ju investori môžu pohodlne prenášať hoci aj vo vrecku saka a mať tak svoj majetok vo forme investičného zlata stále pri sebe.

Vyrobená z rýdzeho zlata

Minca Viedenskí filharmonici je vyrobená z 24-karátového zlata s rýdzosťou 999,9 vo Viedenskej mincovni, čo je zárukou nielen vysokej estetickej úrovne, ale aj kvality použitej suroviny.

Na zadnej strane mince je uvedená hodnota 100 eur. Len pre upresnenie - ide o nominálnu, inými slovami menovitú hodnotu mince ako platidla. Hodnota mince Viedenskí filharmonici bola stanovená Rakúskou centrálnou bankou a má oporu v zákone o mene z roku 1988, ktorý umožnil razbu investičných mincí na území Rakúska. V rokoch 1989 – 2001 mincu razili s nominálnou hodnotou 2 000 šilingov (ATS) a neskôr po prechode na euro ju začala mincovňa raziť s hodnotou 100 eur.

To neznamená, že si mincu môžete kúpiť za 100 eur, jej tržná hodnota je oveľa vyššia a v súčasnosti sa pohybuje na úrovni približne 1 500 eur. Táto hodnota teda odzrkadľuje aktuálnu hodnotu investičného zlata, z ktorého je vyrazená.

V spoločnosti Golden Oak Trust si na zlaté mince Viedenskí filharmonici nesporia len bohatí klienti, ale hlavne bežní ľudia. Ponúka totiž pohodlné a pravidelné sporenie už od 25 eur mesačne. Klienti nakupujú vždy podiel v jednouncovej minci a každú ich platbu spoločnosť obratom premení na fyzické zlato. Výhodou je, že tak v sporiacom programe nevlastnia peniaze, ktoré strácajú hodnotu, ale hneď fyzické zlato, a to si na rozdiel od peňazí svoju hodnotu v čase uchováva.

Pri investovaní do zlata nečakajte na „správny čas“

3.10.2019 | Miroslav Tamáš

Investičné zlato sa po niekoľkých rokoch opäť dostáva do pozornosti širokej verejnosti. Prečo je opäť tak často skloňovanou komoditou?

Médiami sa od leta prehnalo množstvo správ o tom, že cena zlata dosiahla svoje 6-ročné maximá. Vo svete rastie politicko-ekonomická neistota, čo je spravidla moment, kedy veľkí investori hľadajú bezpečné prístavy a nachádzajú storočiami overenú stabilitu zlata. Malí súkromní investori však nemusia pri zlate vyčkávať na „správny čas“. Pre nich je efektívnejšie pravidelné a dlhodobé sporenie.

Cena zlata je na 6-ročnom maxime. Vďaka čomu poskočila?

Cenu zlata ovplyvňuje niekoľko faktorov. Z tých zásadnejších v prvom rade americká monetárna politika pod taktovkou americkej centrálnej banky – FED-u. Dôsledkom ekonomicko-politického vývoja vo svete narastá neistota a komplikácie sa dejú na oboch stranách Atlantiku. USA a Čína sú de facto pomaly v obchodnej vojne, čo už negatívne ovplyvňuje globálny obchod a rast ekonomiky.

Ani v Európe nie je situácia ružová. Nemecko ako najväčšia ekonomika Európskej únie rastie pomalšie ako sa očakávalo a otáznik stále visí nad brexitom. Všetky spomínané faktory ovplyvňujú náladu na burzách, a tak veľkí investori hľadajú bezpečný prístav pre svoje peniaze. Bude ním práve zlato.

Kúpiť teraz, alebo neskôr? Pre malých investorov nie je dôležité načasovanie

História potvrdzuje, že časovanie nákupov malými investormi ich nielen neúmerne zaťažuje, ale v drvivej väčšine prípadov v nej nie sú ani úspešní. Investovanie do zlata je pre „bežných“ ľudí dlhodobou záležitosťou, preto je pre nich výhodnejšie nakupovať zlato pravidelne. Pre malého investora je totiž cieľom vybudovať si v tomto kove multi-generačnú rezervu a urobiť zo zlata súčasť svojho diverzifikovaného investičného portfólia. Rozumným spôsobom je preto pravidelné investovanie, pri ktorom nie je čo pokaziť ani teraz, keď sú ceny zlata na 6-ročných maximách.

Dôležitejšie, ako sa zamýšľať nad „správnym časom“, je preto pre malých investorov vytrvať. Pri pravidelnom sporení nakupujete zlato priebežne, v čase keď je jeho cena vyššia a aj nižšia. Vďaka tomu dochádza k priemerovaniu nákupnej ceny a zlato tak v konečnom dôsledku budete nakupovať efektívnejšie.

Sporte si do zlata pravidelne a za transparentnú cenu

Zlato by ako trvalá hodnota malo predstavovať 10 - 20 % investičného portfólia v závislosti od vašej životnej a majetkovej situácie. Keďže uchováva hodnotu v čase, malo by v portfóliu tvoriť investíciu s najdlhším horizontom, pokojne aj 20 či 30 rokov. Aj preto treba dobre zvážiť, ktorého partnera si na nákup zlata vyberiete.

Ceny, za ktoré zlato nakúpite v spoločnosti Golden Oak Trust a za ktoré ho od vás v prípade záujmu aj vykúpime, sú transparentné. Viažu sa na vývoj cien London Gold Fix. Cenu tak u nás vždy poznáte.

Investujte do mincí Viedenskí filharmonici , ktoré sú celosvetovo uznávané. V spoločnosti Golden Oak Trust si do mincí sporíte priebežne, nemusíte tak premýšľať, či je cena zlata pre vás práve výhodná. Na zlaté mince Viedenskí filharmonici si klienti Golden Oak Trust sporia už od 25 eur mesačne, táto investícia je teda dostupná naozaj pre každého.

Zlaté mince verzus tehličky: V čom sú výhodnejšie?

26.8.2019 | Miroslav Tamáš

So zvyšujúcou sa finančnou gramotnosťou a rastúcim záujmom o investovanie prirodzene rastie aj záujem o investovanie do fyzického zlata. Po viacerých medializovaných prípadoch falšovania a pozmeňovania zlatých zliatkov (tehličiek) si laik často kladie otázku, či je zlato, ktoré drží v rukách, pravé. V prípade zlatých mincí je odpoveď jednoduchá - vďaka nenapodobiteľnej technológii výroby - razbe, sa investičné mince nedajú falšovať.

Investičné zlaté mince sa na trhu objavujú už desiatky rokov a vyhľadávajú ich investori na celom svete. Medzi najpredávanejšie patrí juhoafrický Krügerrand, americké Buffalo, kanadský Maple Leaf alebo čínska minca Panda. Jedinou investičnou zlatou mincou v mene EUR je minca Viedenskí filharmonici z dielne rakúskej mincovne, ktorá bola opakovane najpredávanejšou mincou na svete. Je celosvetovo uznávaná a populárna aj medzi slovenskými investormi. Prečítajte si, v čom je investícia do mincí praktickejšia v porovnaní s investíciou do zliatkov, ľudovo nazývaných tehličky.

Ideálna cena aj pre bežných ľudí

Ľudia často predpokladajú, že investície do zlata sú len pre bohatých. Ale nie je to pravda. Cena uncovej zlatej mince Viedenskí filharmonici s hmotnosťou 31,1 g sa v súčasnosti pohybuje na úrovni 1 400 EUR. Mince sú preto vhodné aj pre drobných investorov a na ich zakúpenie ani nepotrebujete celú sumu naraz. Pohodlne si na ne môžete nasporiť po menších čiastkach.

Pohodlné skladovanie

S vlastníctvom mincí nie sú spojené žiadne veľké náklady. Môžete ich skladovať u vás doma a nepotrebujete k tomu žiadny bezpečnostný sejf alebo trezor. Svoj majetok vo forme zlata tak máte kedykoľvek po ruke a na rozdiel od zliatkov, ktoré majú od výrobcu jedinečné číselné označenie a priložený certifikát, je vlastníctvo mincí aj pohodlnejšie. S mincami vám odpadá starosť o uchovávanie certifikátov. Jednoducho vlastníte zlato, ktoré sa “nepokazí”.

Diskrétne prenášanie

Uncová zlatá investičná minca Viedenskí filharmonici váži 31,1 gramu, je teda akurátnej veľkosti, ani malá, ani veľká. Investor ju tak môže mať po ľahky stále pri sebe a diskrétne ju prenášať bez toho, aby o tom vedelo okolie. Pri malom objeme predstavuje majetok vysokej hodnoty. Mince sú vhodné aj na darovanie napríklad pri narodení dieťaťa či pri významnom životnom jubileu. Hodnotný dar v malej škatuľke si strčíte aj do vrecka.

Speňažíte koľko potrebujete

Nikdy vopred neviete, akú časť finančnej rezervy uloženej v zlate budete chcieť speňažiť. Preto je praktickejšie mať investíciu v takej forme, aby ste sa mohli rozhodnúť akú časť necháte v zlate a akú zmeníte za hotovosť. Odporúčame jednoduché riešenie - mať rezervu v uncových svetoznámych minciach Viedenskí filharmonici. Ľahko ich zameníte kdekoľvek na svete, i keď väčšina našich klientov mince výhodne odpredáva priamo nám z pohodlia svojho domova.

Mince sa nedajú sfalšovať

Keď si porovnáte hladké zlaté tehličky a razené mince, ich precízne vyryté motívy sa dajú oveľa ťažšie napodobniť. Napríklad na rubovej strane uncovej mince Viedenskí filharmonici je zobrazených osem hudobných nástrojov a na lícnej strane pišťalový organ zo Zlatej sály Viedenského hudobného klubu. Sú skutočne detailne prepracované a razené nenapodobiteľnou technológiou. Pri minciach tak máte vždy istotu, že vlastníte originál.
Investičné zlaté mince sa aj vďaka svojim výhodám stávajú čoraz populárnejším investičným nástrojom. Na mince Viedenskí filharmonici si u nás môžete sporiť pravidelne po menších čiastkach už od 25 eur mesačne. Každú vašu platbu obratom premeníme na fyzické zlato a keď si nasporíte jednu celú mincu, bezpečne vám ju doručíme domov. Vyskúšajte to aj vy!

Legendárna rakúska mincovňa oslavuje 825 rokov

31.7.2019 | Miroslav Tamáš

Najobľúbenejšiu investičnú zlatú mincu Viedenskí filharmonici razia už tri desaťročia v rakúskej mincovni Münze Österreich AG. Tá sa vďaka svojej bohatej histórii a tradícii stala legendárnou a dnes patrí k najvýznamnejším mincovniam na svete. V tomto roku oslavuje svoje 825. výročie.

Leopold V. ju založil za výkupné

História rakúskej mincovne siaha do dávnych čias. Postavili ju v roku 1194 na príkaz Leopolda V. Babenberga (1157-1194), ktorý bol vojvodom Rakúska a Štajerska a aktívne sa zapájal do križiackych výprav. Mincovňu založil z peňazí, ktoré ukoristil na jednej z nich. V roku 1191 totiž po dobytí mesta Akkon došlo k sporu o delenie koristi medzi Leopoldom a anglickým kráľom Richardom Levie srdce.

O rok neskôr ho neďaleko Viedne Leopold zajal a za prepustenie požadoval vysoké výkupné. Kráľ Richard Levie srdce mu zaplatil 100 000 hrivien striebra a za polovicu tejto sumy Leopold založil viedenskú mincovňu. Dlho sa z nej však netešil, zomrel 31. decembra 1194 po páde z koňa.

Dnes razia rýchlosťou 750 mincí za minútu

Vo viedenskej mincovni sa razili rozličné typy mincí, napríklad groše, dukáty, guldeny či grajciare. V historických prameňoch sa spomínajú rôzne miesta, kde mincovňa vo Viedni sídlila. Najskôr to bolo v blízkosti námestia Hoher Markt, potom na ulici Wollzeile alebo v zimnom paláci princa Eugena na Himmelpfortgasse. V prvej polovici 19. storočia mincovňu presunuli na ulicu Am Heumarkt v centre mesta, kde sa nachádza doteraz.

Počas svojej existencie mincovňa prešla množstvom spôsobov razenia. Do 16. storočia k razbe používali kladivo, neskôr valcový lis. Od roku 1830 tu razili prstencovým mincovým lisom a v súčasnosti sa mincovňa pýši vysokokvalitnou modernou technikou s rýchlosťou razenia 750 mincí za minútu. V roku 1918, kedy sa začala formovať Rakúska republika, sa Münze Österreich stala hlavnou štátnou mincovňou. Jej jediným akcionárom je dnes Rakúska centrálna banka.

Mince putujú k zberateľom do celého sveta

Mincovňa v súčasnosti razí všetky obehové mince Rakúska a tiež prestížne pamätné mince a medaily, ktoré vyhľadávajú zberatelia z celého sveta. Medzinárodne uznávaný je napríklad Strieborný toliar Márie Terézie, označovaný za najslávnejšiu striebornú mincu na svete. Minca vznikla v roku 1780, kedy cisárovná zomrela. Aj pri príležitosti osláv 825. výročia vydala mincovňa niekoľko pamätných mincí, zberatelia si môžu napríklad kúpiť striebornú mincu Leopold V.

K najúspešnejšie európskym zlatým minciam z dielne rakúskej mincovne patrí minca Viedenskí filharmonici. Minca má priemer 37 mm, váži 1 trojskú uncu, teda 31,1 gramu a vyrábaná je zo zlata rýdzosti 999,9. Mincu navrhol hlavný rytec mincovne Thomas Pesendorfer a bola opakovane najpredávanejšou mincou na svete. Ak by ste na seba naukladali všetky doteraz predané mince, ich výška by presiahla 15 kilometrov. Práve túto obľúbenú mincu môžete vlastniť vďaka výhodnému sporeniu do zlata spoločnosti Golden Oak Trust s minimálnym vkladom už 25 € mesačne.

Keďže rakúska mincovňa uviedla obľúbenú mincu Viedenskí filharmonici na trh v roku 1989, tak aj táto minca v tomto roku oslavuje okrúhle 30. výročie.

Na čo si dať pozor pri investovaní do zlata

10.4.2019 | Miroslav Tamáš

Zlato je už po desaťročia považované za tradičnú a bezpečnú investíciu. Ku zlatu sa uchyľujú investori po celom svete a jeho úloha je vo väčšine investičných portfólií nezastupiteľná. Ale aj z bezpečnej investície sa razom môže stať investícia riziková, ak sa nebudete pri investovaní do zlata riadiť určitými pravidlami a zásadami. Prinášame vám niekoľko rád, na čo si dať pozor pri investovaní do zlata.

1. Transparentné ceny

Na trhu pôsobí množstvo spoločností a podmienky pre nákup a hlavne spätný výkup zlata sú rôzne. Preto by ste si mali dať pozor na to, ako je stanovená cena zlata a tiež na to, či spoločnosť garantuje aj jeho spätné odkúpenie. Investičné zlato nakupujte iba od preverených, kapitálovo silných spoločností, ktoré majú dostatok prostriedkov na spätný výkup zlata. Ak sa rozhodnete investovať do zlata formou sporiaceho programu, spoločnosť, ktorá zlato predáva vám tiež musí umožniť sporenie do drahých kovov kedykoľvek prerušiť alebo aj zrušiť.

Ako stanovujeme cenu zlata v spoločnosti Golden Oak Trust?

Aktuálnu nákupnú aj výkupnú cenu zlata pravidelne aktualizujeme a nájdete ju vždy na webe Golden Oak Trust. Ceny, za ktoré nakúpite zlato v spoločnosti Golden Oak Trust sa viažu na vývoj cien London Gold Fix, čo je referenčná cena zlata, vyhlasovaná už od roku 1919. Mimochodom, vedeli ste, že prvá stanovená cena zlata na londýnskej burze bola $19,39 za trojskú uncu? Dnes je to takmer $1 300 za trojskú uncu.

2. Poplatky a náklady

Ak sa rozhodnete investovať do fyzického zlata, t. j. do tehličiek alebo mincí, mali by ste si pozorne naštudovať poplatky spojené s týmto typom investície. Tie totiž môžu výrazným spôsobom ovplyvniť váš výnos. Vyberajte si spoločnosť, ktorá transparentne komunikuje nielen nákupnú a výkupnú cenu zlata, ale aj poplatky spojené s doručením zlata či vedením účtu. Rovnako je dobré overiť si, či vám nebudú účtované náklady spojené s dopravou alebo skladovaním pre vás nakúpeného zlata.

V spoločnosti Golden Oak Trust nezaťažujeme vašu investíciu žiadnymi skrytými poplatkami

Spoločnosť Golden Oak Trust vždy transparentne komunikuje všetky poplatky spojené s investíciou do zlata. Nájdete ich uvedené v Kúpnej zmluve, vo Všeobecných obchodných podmienkach alebo v Cenníku. Vaša investícia tak nie je zaťažená žiadnymi skrytými poplatkami alebo dodatočnými nákladmi, o ktorých by ste neboli vopred informovaní.

3. Rozloženie portfólia

Ako investor by ste mali obozretne rozkladať svoje portfólio a neinvestovať všetky svoje prostriedky do jedného finančného nástroja. To platí aj o zlate. Zlato je konzervatívny nástroj, preto by do zlata malo smerovať maximálne 20 % zdrojov investora, ostatné je vhodné umiestniť do iných investičných nástrojov. Výhodou zlata v portfóliu investora je to, že sa vyvíja zásadne inak ako väčšina ostatných investičných produktov, ím kompenzuje ich poklesy. To znamená, že kým v čase krízy dochádza k poklesu cien nehnuteľností, akcií alebo iných investičných nástrojov, cena zlata zvykne naopak rásť.

V spoločnosti Golden Oak Trust investujete do fyzického zlata

Prostredníctvom spoločnosti Golden Oak Trust neinvestujete do papierových certifikátov, ale do fyzického investičného zlata najvyššej kvality. Cez nás investujete do najúspešnejšej európskej zlatej mince “Viedenskí filharmonici”. Rýdzosť týchto mincí z 24-karátového zlata je 999,9.

4. Správne načasovanie

Vývoj ceny zlata, rovnako ako iných investičných nástrojov, sa pohybuje v tzv. investičných cykloch – t.j. v niektorých obdobiach cena zlata rastie, inokedy naopak dochádza k poklesu ceny Pre menej skúseného investora je veľmi ťažké odhadnúť, kedy je vhodný čas na kúpu zlata a preto sa môže niekedy popáliť. Riziká s týmto spojené môžete minimalizovať, ak budete do zlata investovať priebežn formou sporenia. Pokusy o správne načasovanie totiž často vedú k horším výsledkom ako stratégia pravidelného sporenia. Pri pravidelnom sporení nakupujete zlato priebežne, v čase keď je jeho cena vyššia a aj nižšia. Vďaka tomu dochádza k priemerovaniu nákupnej ceny a zlato v konečnom dôsledku nakupujete efektívnejšie.

V spoločnosti Golden Oak Trust môžete investovať už od 50 eur mesačne

Aby ste mohli investovať do zlata, nemusíte mať na začiatku k dispozícii žiaden veľký kapitál. U nás vám stačí posielať si pravidelne každý mesiac do sporiaceho programu minimálnu čiastku 50 eur a my každú vašu platbu premeníme na investičné zlato. Zlato, ktoré takýmto spôsobom nakupujete, patrí hneď vám a je oddelené od majetku spoločnosti Golden Oak Trust. Akonáhle si nasporíte na jednu zlatú mincu, bezpečne ju doručíme ku vám domov.

5. Investičný horizont

Zlato je jednoznačne dlhodobý investičný nástroj. Toto je nutné mať celý čas na zreteli a takto je potrebné k investícii do zlata aj pristupovať. Do zlata by ste preto mali investovať len tie prostriedky, ktoré v krátkodobom horizonte nebudete potrebovať. Minimálny investičný horizont by pri zlate mal byť 10 a viac rokov. Investori kupujú zlato nie kvôli rýchlemu zbohatnutiu, ale kvôli dlhodobej ochrane majetku pred znehodnotením. Z hľadiska horizontu je investícia do zlata tou najdlhšou investíciou klienta.

V spoločnosti Golden Oak Trust máte svoju investíciu po celý čas pod kontrolou

U nás vždy viete, koľko zlata sme pre vás nakúpili. Stačí vám akékoľvek zariadenie s pripojením na internet a vo svojom zákazníckom účte jednoducho a prehľadne vidíte, kedy a koľko zlata sme pre vás nakúpili a koľko zlata už máte v jednotlivých minciach. Svoju investíciu tak máte stále pod kontrolou.

6. Nie je bonus ako bonus

Niektoré spoločnosti ponúkajú možnosť získať pri investovaní bonus, napríklad vrátenie vstupného poplatku, alebo počiatočný vklad vo forme zlata na investičný účet klienta. Vždy si overte, v akej forme a za akých podmienok vám bude bonus priznaný. Často sa skôr jedná o bonus pre spoločnosť, ktorý je síce pekne zabalený v pozlátku, ale vám v skutočnosti nič neprinesie.

Čo navyše vám ponúkame v spoločnosti Golden Oak Trust?

V spoločnosti Golden Oak Trust dostanete bonus do každej mince v založenom sporení už hneď pri štarte sporenia - nikdy tak nesporíte od nuly.
Chcete investovať?

Zlato môžete nakúpiť hneď – jednoducho – online.

Mám záujem


6 dôvodov, prečo investovať do zlata

18.3.2019 | Miroslav Tamáš

Vedeli ste, že nemusíte mať na účte milióny, aby ste mohli investovať do zlata? Práve naopak. Vďaka možnosti pravidelného sporenia už od pár desiatok eur mesačne sa zlato stáva stále populárnejšie pre veľké množstvo malých investorov z radov „bežných“ ľudí. Prinášame vám šesť presvedčivých dôvodov, prečo by ste sa mali medzi nich zaradiť aj vy.

1. Zlato je dostupné aj pre malých investorov

Niektoré investície vyžadujú veľký kapitál, napríklad investície do realít. Do zlata však môžete investovať už od 50 eur mesačne a to je čiastka, ktorú si môže dovoliť takmer každý. Takýmto spôsobom môžete investovať napríklad do uncovej zlatej mince Viedenskí filharmonici, ktorá bola po prvýkrát uvedená na trh ešte v roku 1989 a odvtedy sa opakovane stala najpredávanejšou zlatou mincou na svete.

Aktuálna hodnota tejto jednouncovej zlatej mince je viac ako 1 200 eur. Vy však nemusíte mať všetky peniaze na jej kúpu naraz. Jednoducho si postupne sporíte podľa svojich možností, už od 50 eur mesačne. Keď si nasporíte na jednu mincu, automaticky vám bude bezpečne doručená domov. Neinvestujete teda iba do fiktívnych, zlatých certifikátov, ale do fyzického investičného zlata, ktoré si môžete následne uschovať u vás doma.

Pri tejto stratégii postupného sporenia, vďaka efektu priemerovania ceny, nakupujete zlato veľmi efektívne. Navyše nemusíte neustále sledovať vývoj ceny zlata na burze, ani mať obavy, či nakupujete výhodne. Vďaka pravidelnému sporeniu sa cena zlata priemeruje a vy sa tak vyhnete jednorazovým nákupom v nevhodnej chvíli.

2. Zlato je vysoko likvidné

Zlato je možné ľahko, rýchlo a pohodlne predať na najrôznejších miestach. Výkup investičného zlata zabezpečuje množstvo spoločností a viete ho zameniť za peniaze prakticky kdekoľvek vo svete.

Napríklad svetovo uznávané mince Viedenských filharmonikov ľahko speňažíte všade – v Európe, Amerike či Ázii. Navyše, ak si mince nakúpite v spoločnosti Golden Oak Trust, máte garantovaný aj ich spätný výkup za férové ceny. Ani v budúcnosti tak nebudete mať žiadne starosti s hľadaním najvýhodnejšieho výkupu.

3. Zlato je uchovávateľ hodnoty

Investičné zlato je často označované aj ako „bojovník proti inflácii“. Inflácia znižuje hodnotu peňazí v čase. Znamená to, že za tie isté peniaze ste si pred piatimi rokmi mohli kúpiť viac tovarov a služieb ako dnes. Zlato si naopak svoju hodnotu v čase uchováva a to, čo ste si za jednu uncu zlata mohli kúpiť v minulosti, si budú môcť dopriať v budúcnosti aj vaše deti.

4. Zlato je vhodný nástroj na diverzifikáciu portfólia

Význam vhodnej diverzifikácie portfólia je všeobecne známy. Pri jeho aplikácii nedávame “všetky vajíčka do jedného košíčka”, t.j. neinvestujeme všetky zdroje do jedného typu investície a zároveň sa nespoliehame iba na výber jedného produktu.

Práve investícia do fyzického zlata sa vyvíja zásadne inak, ako väčšina produktov naviazaných na kapitálové trhy a jeho vplyv oceníte hlavne v obdobiach finančných kríz. Preto je rozumnou voľbou vo väčšine portfólií. Navyše, zlato je jediný typ investície, ktorá je fyzická. Môžete ho fyzicky uchopiť a bezpečne skladovať u vás doma.

5. Zlato je ľahko skladovateľné

S vlastníctvom zlata nie sú spojené žiadne veľké náklady. Je ľahko skladovateľné a môžete ho veľmi jednoducho prepraviť bez nežiaducej pozornosti.

Uncová zlatá minca Viedenskí filharmonici nie je ani veľká, ani malá a tak ju môžete jednoducho a bezpečne skladovať u vás doma a tiež ľahko prenášať prípadne darovať ako hodnotný dar pri narodení dieťaťa či významnom životnom jubileu.

6. Zlato je nezávislé od rozhodnutí jednej vlády

Zlato je nezávislé od ekonomického alebo politického vývoja v jednej krajine a neublíži mu žiadna menová reforma či rozhodnutie vlády. Aj v čase nestability či dokonca vojen je zlato stále uznávaná hodnota a práve v turbulentných časoch zvykne jeho cena prudko rásť.

Pokiaľ s investovaním do zlata nemáte zatiaľ žiadne skúsenosti, obráťte sa na investičných špecialistov zo spoločnosti Golden Oak Trust. Podrobne vám vysvetlia, ako metóda postupného sporenia do zlata funguje a ako si vďaka nej môžete zabezpečiť zlatú budúcnosť pre seba, alebo svojich najbližších.

Chcete investovať?

Zlato môžete nakúpiť hneď – jednoducho – online.

Mám záujem