Skip to content

Pri investovaní do zlata nečakajte na „správny čas“

Investičné zlato sa po niekoľkých rokoch opäť dostáva do pozornosti širokej verejnosti. Prečo je opäť tak často skloňovanou komoditou?

3.10.2019 | Miroslav Tamáš

Médiami sa od leta prehnalo množstvo správ o tom, že cena zlata dosiahla svoje 6-ročné maximá. Vo svete rastie politicko-ekonomická neistota, čo je spravidla moment, kedy veľkí investori hľadajú bezpečné prístavy a nachádzajú storočiami overenú stabilitu zlata. Malí súkromní investori však nemusia pri zlate vyčkávať na „správny čas“. Pre nich je efektívnejšie pravidelné a dlhodobé sporenie.

Cena zlata je na 6-ročnom maxime. Vďaka čomu poskočila?

Cenu zlata ovplyvňuje niekoľko faktorov. Z tých zásadnejších v prvom rade americká monetárna politika pod taktovkou americkej centrálnej banky – FED-u. Dôsledkom ekonomicko-politického vývoja vo svete narastá neistota a komplikácie sa dejú na oboch stranách Atlantiku. USA a Čína sú de facto pomaly v obchodnej vojne, čo už negatívne ovplyvňuje globálny obchod a rast ekonomiky.

Ani v Európe nie je situácia ružová. Nemecko ako najväčšia ekonomika Európskej únie rastie pomalšie ako sa očakávalo a otáznik stále visí nad brexitom. Všetky spomínané faktory ovplyvňujú náladu na burzách, a tak veľkí investori hľadajú bezpečný prístav pre svoje peniaze. Bude ním práve zlato.

Kúpiť teraz, alebo neskôr? Pre malých investorov nie je dôležité načasovanie

História potvrdzuje, že časovanie nákupov malými investormi ich nielen neúmerne zaťažuje, ale v drvivej väčšine prípadov v nej nie sú ani úspešní. Investovanie do zlata je pre „bežných“ ľudí dlhodobou záležitosťou, preto je pre nich výhodnejšie nakupovať zlato pravidelne. Pre malého investora je totiž cieľom vybudovať si v tomto kove multi-generačnú rezervu a urobiť zo zlata súčasť svojho diverzifikovaného investičného portfólia. Rozumným spôsobom je preto pravidelné investovanie, pri ktorom nie je čo pokaziť ani teraz, keď sú ceny zlata na 6-ročných maximách.

Dôležitejšie, ako sa zamýšľať nad „správnym časom“, je preto pre malých investorov vytrvať. Pri pravidelnom sporení nakupujete zlato priebežne, v čase keď je jeho cena vyššia a aj nižšia. Vďaka tomu dochádza k priemerovaniu nákupnej ceny a zlato tak v konečnom dôsledku budete nakupovať efektívnejšie.

Sporte si do zlata pravidelne a za transparentnú cenu

Zlato by ako trvalá hodnota malo predstavovať 10 – 20 % investičného portfólia v závislosti od vašej životnej a majetkovej situácie. Keďže uchováva hodnotu v čase, malo by v portfóliu tvoriť investíciu s najdlhším horizontom, pokojne aj 20 či 30 rokov. Aj preto treba dobre zvážiť, ktorého partnera si na nákup zlata vyberiete.

Ceny, za ktoré zlato nakúpite v spoločnosti Golden Oak Trust a za ktoré ho od vás v prípade záujmu aj vykúpime, sú transparentné. Viažu sa na vývoj cien London Gold Fix. Cenu tak u nás vždy poznáte.

Investujte do mincí Viedenskí filharmonici , ktoré sú celosvetovo uznávané. V spoločnosti Golden Oak Trust si do mincí sporíte priebežne, nemusíte tak premýšľať, či je cena zlata pre vás práve výhodná. Na zlaté mince Viedenskí filharmonici si klienti Golden Oak Trust sporia už od 25 eur mesačne, táto investícia je teda dostupná naozaj pre každého.

Pri investovaní do zlata nečakajte na „správny čas“

Blog

Spolupracujte s nami


Ak máte záujem o spoluprácu, nechajte nám na seba kontakt.

Zavoláme Vám za účelom bližšieho oboznámenia sa s možnosťami našej spolupráce.

Váš nákupný balíček

 

 

 

15 mincí

87 € mesačne

6% BONUS

Vaše osobné údaje spracovávame pre vyriešenie vašej požiadavky. Bližšie informácie nájdete tu.