Skip to content

6 dôvodov, prečo investovať do zlata

Vedeli ste, že nemusíte mať na účte milióny, aby ste mohli investovať do zlata? Práve naopak. 

Vďaka možnosti pravidelného sporenia už od pár desiatok eur mesačne sa zlato stáva stále populárnejšie pre veľké množstvo malých investorov z radov „bežných“ ľudí. Prinášame vám šesť presvedčivých dôvodov, prečo by ste sa mali medzi nich zaradiť aj vy.

18.3.2019 | Miroslav Tamáš

1. Zlato je dostupné aj pre malých investorov

Niektoré investície vyžadujú veľký kapitál, napríklad investície do realít. Do zlata však môžete investovať už od 50 eur mesačne a to je čiastka, ktorú si môže dovoliť takmer každý. Takýmto spôsobom môžete investovať napríklad do uncovej zlatej mince Viedenskí filharmonici, ktorá bola po prvýkrát uvedená na trh ešte v roku 1989 a odvtedy sa opakovane stala najpredávanejšou zlatou mincou na svete.

Aktuálna hodnota tejto jednouncovej zlatej mince je viac ako 1 200 eur. Vy však nemusíte mať všetky peniaze na jej kúpu naraz. Jednoducho si postupne sporíte podľa svojich možností, už od 50 eur mesačne. Keď si nasporíte na jednu mincu, automaticky vám bude bezpečne doručená domov. Neinvestujete teda iba do fiktívnych, zlatých certifikátov, ale do fyzického investičného zlata, ktoré si môžete následne uschovať u vás doma.

Pri tejto stratégii postupného sporenia, vďaka efektu priemerovania ceny, nakupujete zlato veľmi efektívne. Navyše nemusíte neustále sledovať vývoj ceny zlata na burze, ani mať obavy, či nakupujete výhodne. Vďaka pravidelnému sporeniu sa cena zlata priemeruje a vy sa tak vyhnete jednorazovým nákupom v nevhodnej chvíli.

2. Zlato je vysoko likvidné

Zlato je možné ľahko, rýchlo a pohodlne predať na najrôznejších miestach. Výkup investičného zlata zabezpečuje množstvo spoločností a viete ho zameniť za peniaze prakticky kdekoľvek vo svete.

Napríklad svetovo uznávané mince Viedenských filharmonikov ľahko speňažíte všade – v Európe, Amerike či Ázii. Navyše, ak si mince nakúpite v spoločnosti Golden Oak Trust, máte garantovaný aj ich spätný výkup za férové ceny. Ani v budúcnosti tak nebudete mať žiadne starosti s hľadaním najvýhodnejšieho výkupu.

3. Zlato je uchovávateľ hodnoty

Investičné zlato je často označované aj ako „bojovník proti inflácii“. Inflácia znižuje hodnotu peňazí v čase. Znamená to, že za tie isté peniaze ste si pred piatimi rokmi mohli kúpiť viac tovarov a služieb ako dnes. Zlato si naopak svoju hodnotu v čase uchováva a to, čo ste si za jednu uncu zlata mohli kúpiť v minulosti, si budú môcť dopriať v budúcnosti aj vaše deti.

4. Zlato je vhodný nástroj na diverzifikáciu portfólia

Význam vhodnej diverzifikácie portfólia je všeobecne známy. Pri jeho aplikácii nedávame “všetky vajíčka do jedného košíčka”, t.j. neinvestujeme všetky zdroje do jedného typu investície a zároveň sa nespoliehame iba na výber jedného produktu.

Práve investícia do fyzického zlata sa vyvíja zásadne inak, ako väčšina produktov naviazaných na kapitálové trhy a jeho vplyv oceníte hlavne v obdobiach finančných kríz. Preto je rozumnou voľbou vo väčšine portfólií. Navyše, zlato je jediný typ investície, ktorá je fyzická. Môžete ho fyzicky uchopiť a bezpečne skladovať u vás doma.

5. Zlato je ľahko skladovateľné

S vlastníctvom zlata nie sú spojené žiadne veľké náklady. Je ľahko skladovateľné a môžete ho veľmi jednoducho prepraviť bez nežiaducej pozornosti.

Uncová zlatá minca Viedenskí filharmonici nie je ani veľká, ani malá a tak ju môžete jednoducho a bezpečne skladovať u vás doma a tiež ľahko prenášať prípadne darovať ako hodnotný dar pri narodení dieťaťa či významnom životnom jubileu.

6. Zlato je nezávislé od rozhodnutí jednej vlády

Zlato je nezávislé od ekonomického alebo politického vývoja v jednej krajine a neublíži mu žiadna menová reforma či rozhodnutie vlády. Aj v čase nestability či dokonca vojen je zlato stále uznávaná hodnota a práve v turbulentných časoch zvykne jeho cena prudko rásť.

Pokiaľ s investovaním do zlata nemáte zatiaľ žiadne skúsenosti, obráťte sa na investičných špecialistov zo spoločnosti Golden Oak Trust. Podrobne vám vysvetlia, ako metóda postupného sporenia do zlata funguje a ako si vďaka nej môžete zabezpečiť zlatú budúcnosť pre seba, alebo svojich najbližších.

6 dôvodov, prečo investovať do zlata

Blog

Spolupracujte s nami


Ak máte záujem o spoluprácu, nechajte nám na seba kontakt.

Zavoláme Vám za účelom bližšieho oboznámenia sa s možnosťami našej spolupráce.

Váš nákupný balíček

 

 

 

15 mincí

87 € mesačne

6% BONUS

Vaše osobné údaje spracovávame pre vyriešenie vašej požiadavky. Bližšie informácie nájdete tu.